Укрінком вимагає в суді від блогера Сергія Лямця спростувати неправдиву інформацію.

  1. Наші новини

Укрінком вимагає в суді від блогера Сергія Лямця спростувати неправдиву інформацію.

ПАТ «Українська інноваційна компанія» звернулася  до Подільського районного суду Києва з позовом про захист ділової репутації та з вимогою спростування недостовірної інформації, розповсюдженої блогером Сергієм Лямцем щодо колишнього глави Національного банку України Володимира Стельмаха та ПАТ «Укрінбанк».

В позові зазначається, що 14 січня 2019 року в блозі на сайті інтернет-видання «Українська правда» було опубліковано статтю Сергія Лямця «Как украсть миллиард. Владимир Стельмах и миллиарды «Укринбанка». Связаны ли с этим Ющенко и Томос?».

«В статті автор розповсюджує неправдиву інформацію про те, що колишній голова Національного банку України Стельмах В.С. контролював «Укрінбанк», — йдеться у позові.

ПАТ «Українська інноваційна компанія» зазначає, що ця інформація неправдива і шкодить діловій репутації підприємства, тому що у осіб, які ознайомилися з блогом може виникнути думка, що ПАТ «Укрінбанк», правонаступником якого є компанія, порушувало законодавство під час здійснення банківської діяльності , зокрема, використовуючи непрозорі схеми прийняття рішень та приховувало інформацію про беніфіцеарів.

Зокрема, в позові наголошується, що екс-глава НБУ Стельмах ніколи не контролював «Укрінбанк» і не мав до нього ніякого відношення, в тому числі не був його акціонером і не займав жодних посад.

Крім того, компанія зазначає, що не відповідає дійсності інформація, розповсюджена блогером про нібито вимивання коштів із банку, а також виведенні майна вже після банкрутства. «Фактично автор статті обвинувачує посадових осіб банку в скоєнні кримінального правопорушення. Проте жодних доказів чи конкретних факт відповідач не приводить»,- підкреслює позивач.

Разом з тим, компанія наголошує, НБУ і правоохоронні органи  неодноразово перевіряли «Укрінбанк» і не виявили  подібних фактів.

Позивач також звертає увагу, що інформація про те, що держава повернула вкладникам 1,8 млрд, а товариство не бажає повертати борги також є неправдивою у зв’язку з тим, що «Ані Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, ні держава в особі інших своїх органів чи посадових осіб не зверталися до ПАТ «Українська інноваційна компанія» з вимогами щодо сплати заборгованості, з відповідним розрахунком та  документами, що підтверджують такі виплати»,- йдеться у позові.

ПАТ «Українська інноваційна компанія» просить суд визнати розповсюджену інформацію у блозі Лямця недостовірною і зобов’язати блогера опублікувати її спростування. При цьому компанія не має вимог матеріального характеру, крім оплати відповідачем судового збору.

поділитись: