СУДОВА ВЛАДА ВКОТРЕ ЗАХИСТИЛА ІНТЕРЕСИ ПАТ «УКРІНКОМ» ВІД СПРОБ НЕЗАКОННИХ ПОСЯГАНЬ З БОКУ ФГВФО ТА НБУ

  1. Наші новини

СУДОВА ВЛАДА ВКОТРЕ ЗАХИСТИЛА ІНТЕРЕСИ ПАТ «УКРІНКОМ» ВІД СПРОБ НЕЗАКОННИХ ПОСЯГАНЬ З БОКУ ФГВФО ТА НБУ

27 жовтня 2020 року  юридична компанія EQUITY в черговий раз успішно захистила інтереси клієнта — ПАТ «Укрінком» в Шостому апеляційному адміністративному суді у спорі з НБУ та Фондом гарантування вкладів фізичних осіб щодо визнання протиправними та скасування рішень регулятора про віднесення ПАТ «Укрінбанк» до категорії неплатоспроможних.

Нагадаємо, що ще 09.08.2020 року Верховним Судом було залишено в силі рішення судів попередніх інстанцій у справі №826/14033/17 про визнання протиправними та скасування постанови правління НБУ про віднесення ПАТ «Укрінбанк» до категорії неплатоспроможних, а також відповідне рішення ФГВФО про запровадження тимчасової адміністрації.

Попри наявне остаточне рішення суду у справі №826/14033/17, ФГВФО та НБУ ухилялись від його виконання та вчиняли систематичні дії, направлені на отримання контролю над ПАТ «Укрінком», незважаючи на відсутність чинного рішення про введення процедури тимчасової адміністрації та ліквідації. Вказані дії НБУ та ФГВФО обґрунтовували, нібито, відсутністю механізму виконання рішення суду про визнання протиправним та скасування рішень регулятора про запровадження тимчасової адміністрації.

Зокрема, ФГВФО звернувся до суду з заявою про перегляд рішення суду у справі №826/14033/17 за нововиявленими обставинами. В обґрунтування вказаної заяви ФГВФО посилався на постанову Великої Палати Верховного Суду у справі 925/698/16, якою, нібито, було встановлено обставину, що ПАТ «Укрінком» не є правонаступником ПАТ «Укрінбанк», а тому ПАТ «Укрінком» не могло звертатись з позовом в межах справи №826/14033/17.

Шостим апеляційним адміністративним судом було розглянуто апеляційні скарги в межах заяв про перегляд рішення у справі №826/14033/17 за нововиявленими обставинами, а також про роз’яснення рішення, зокрема щодо визначення наслідків скасування рішення регулятора про запровадження тимчасової адміністрації.

За наслідками вказаного розгляду Шостий апеляційний суд вказав, що постанови правління НБУ про віднесення ПАТ «Укрінбанк» до категорії неплатоспроможних, а також відповідне рішення ФГВФО, які були визнані протиправними та скасовані судом, є протиправними та скасованими з моменту їх прийняття в силу закону. При цьому суд констатував, що той факт, що скасована постанова регулятора про віднесення ПАТ «Укрінбанк» до категорії неплатоспроможних не породжує жодних юридичних наслідків є настільки очевидним, що потреби у додатковому роз’ясненні рішення суду в цій частині немає потреби.

Відмовляючи в задоволенні апеляційної скарги ФГВФО, апеляційний суд зазначив, що постанова Великої Палати у справі 925/698/16 не може створювати або встановлювати повноважень ФГВФО та не є нововиявленою обставиною, оскільки предметом розгляду у вказаній справі було питання стягнення заборгованості, а не питання впровадження адміністративних процедур відносно ПАТ «Укрінбанк».

ТАКИМ ЧИНОМ, СУДОМ БУЛО ВКОТРЕ КОНСТАТОВАНО, ЩО:

  • Спроби переглянути рішення суду щодо визнання протиправним та скасування рішення регулятора про віднесення ПАТ «Укрінбанк» до категорії неплатоспроможних з боку ФГВФО та НБУ є безпідставними;
  • Рішення ВП ВС у справі 925/698/16 стосувалось стягнення заборгованості та не може створювати або встановлювати повноважень ФГВФО, а тому не є нововиявленою обставиною;
  • Скасована в судовому порядку постанова правління НБУ про віднесення ПАТ «Укрінбанк» до категорії неплатоспроможних є нечинною з моменту її прийняття, а отже, не призводить до впровадження або продовження тимчасової адміністрації.

 

ПРЕС-СЛУЖБА  ПАТ «УКРІНКОМ»

поділитись: