Розпочато справу про банкрутство Публічного акціонерного товариства «Української інноваційної компанії»

  1. Наші новини

Розпочато справу про банкрутство Публічного акціонерного товариства «Української інноваційної компанії»
15 травня 2020 року господарський суд  Луганської області порушив провадження у справі про банкрутство  ПАТ «Українська  інноваційна  компанія».

 

Про це кореспонденту інформаційного порталу «Банкрутство & Ліквідація» повідомили у прес-службі компанії.

За словами представників  ПАТ «УКРАЇНСЬКА ІННОВАЦІЙНА КОМПАНІЯ»  10 грудня 2019 року Великою Палатою Верховного Суду при розгляді справи № 925/698/16 було зроблено висновок, щодо відсутності відносин правонаступництва між  ПАТ «УКР/ІН/КОМ» та ПАТ «УКРІНБАНК» .

При цьому справа № 925/698/16 було направлено на новий розгляд до господарського суду Черкаської області, розгляд справи не завершено. Отже питання правового статусу ПАТ «УКРАЇНСЬКА ІННОВАЦІЙНА КОМАПІНЯ» в контексті як спеціальної правосуб’єктності (банківська чи небанківська установа) так і в контексті утримувача прав та обов’язків ПАТ «УКРАЇНСЬКИЙ ІННОВАЦІЙНИЙ БАНК» до  сих пір не вирішено.   

«За такого висновку  Великої Палати Верховного Суду ПАТ «УКР/ІН/КОМ» на даний час фактично позбавлене можливості стягувати заборгованість з боржників  ПАТ «Укрінбанк», що й стало причиною виникнення фінансових проблем у товариства» пояснює  голова Наглядової ради ПАТ  «Українська інноваційна компанія» Володимир Клименко.

 « Авжеж ми будемо оскаржувати ухвалу  про відкриття  провадження у справі про банкрутство й тут наші інтереси співпадають з позицією Фонду гарантування вкладів. Водночас ми просимо дозволити нам продовжити роботу з боржниками щодо повернення ними взятих раніше кредитів. Від цього виграють усі: кредитори банку – повернуть гроші, а ФГВФО – виплачену вкладникам суму (200 тис. грн) у розмірі 1,62 млрд грн протягом п’яти років живими грошима», — заявляє Володимир Клименко.

Нагадаємо, у грудні 2015 року Національний банк України визнав «Укрінбанк» неплатоспроможним, та передав його в управління Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, який запровадив у банку тимчасову адміністрацію.

Власники банку не погодились з рішенням НБУ збанкрутувати банк. Акціонери звернулись до суду й 16 березня 2016 р. Окружний адміністративний суд міста Києва визнав незаконними та скасував з моменту їх прийняття постанову НБУ про неплатоспроможність банку та рішення Фонду гарантування про введення в банку тимчасової адміністрації. Київський апеляційний адміністративний суд підтвердив його правильність і залишив його без змін. Касаційна інстанція також підтвердила незаконність визнання банку неплатоспроможним.

Але не дочекавшись ще навіть вердикту апеляційної інстанції, 22 березня 2016 р. НБУ прийняв ще одне  рішення – про відкликання ліцензії у банку та його ліквідацію. І того ж дня Фонд гарантування прийняв аналогічне рішення і розпочав процедуру ліквідації.

поділитись: