ПАТ «УКР/ІН/КОМ» – ЦЕ ПРАВОНАСТУПНИК ПАТ «УКР/ІН/БАНК»

  1. Наші новини

ПАТ «УКР/ІН/КОМ» – ЦЕ ПРАВОНАСТУПНИК ПАТ «УКР/ІН/БАНК»

Велика палата Верховного суду встановила, що компанія «Укрінком» і ліквідовуваний Фондом гарантування вкладів «Укрінбанк» — це одна юридична особа, а в ході зборів акціонерів в липні 2016 року відбулася лише перейменування, зміна адреси та кодів видів діяльності. Таким чином, суд підтверджує, що «Укрінком» є носієм прав і зобов’язань «Укрінбанку».

Відповідне рішення суду у справі №826/16227/16 було оприлюднене напередодні в Єдиному реєстрі судових рішень.

Після того, як в грудні 2015 року «Укрінбанк» був визнаний неплатоспроможним, а після цього Нацбанк і Фонд гарантування ухвалили рішення про його ліквідацію, акціонери банку оскаржили ці рішення в суді. Низкою судових рішень дії НБУ і ФГВФО були визнані незаконними, це дозволило акціонерам «Укрінбанку» відновити роботу фінустанови. Однак оскільки Нацбанк уже позбавив її ліцензії, було прийнято рішення розпочати роботу в форматі звичайної компанії поза юрисдикцією банківського регулятора.

Відповідні рішення були ухвалені на зборах акціонерів «Укрінбанку» в липні-серпні 2016 року. Саме їх оскаржив Фонд гарантування в рамках справи №826/16227/16, залучивши в якості третіх осіб Міністерство юстиції та Генеральну прокуратуру.

Окружний адмінсуд Києва, а потім і Київський апеляційний адмінсуд закрили провадження у цій справі, оскільки вважали, що справа повинна розглядатися в господарських судах. Фонд не погодився з цим і звернувся до Вищого адмінсуду, згодом – Касаційного адмінсуду (в складі ВС), а той, у свою чергу, передав справу на розгляд Великої палати.

Розглянувши доводи сторін та вивчивши справу, Велика палата прийняла рішення, що скарга Фонду не підлягає задоволенню.

«При цьому Велика палата встановила обставини, які є преюдіційними, тобто такими, що не підлягають подальшому доведенню в судах у спорах, в яких ПАТ «Укрінком» бере участь як в якості позивача, так і в якості відповідача. Зокрема, встановлено, що 13 липня і 5 серпня 2016 на позачергових зборах акціонерів було змінено лише найменування товариства, його місцезнаходження, види діяльності і відомості про керівника юридичної особи. Отже, не відбулося реорганізації, висновок щодо якої міститься в декількох рішеннях Касаційного господарського суду, в тому числі у справі № 910/8117/17», — прокоментував керівник юридичного департаменту ПАТ «Укрінком» Олексій Богушко.

За його словами, правові наслідки реорганізації юридичної особи та його перейменування протилежні. «В результаті перейменування не створюється нова юридична особа, процедура перейменування не потребує регламентованості і нормативної процедури як реорганізація. А отже рішення Великої палати ще раз підкреслює правильність правової позиції компанії «Укрінком» щодо правового статусу та правосуб’єктності компанії як належного держателя всіх прав і зобов’язань ПАТ «Укрінбанк», — додав він.

Нагадаємо, раніше Фонд гарантування вкладів поширював інформацію, згідно з якою він не згоден з тим, що «Укрінком» є правонаступником «Укрінбанку», посилаючись на незавершені судові розгляди.

поділитись: