«Ми не будемо відступати і списувати забудовнику пів мільярда»

  1. "СОФІЯ КИЇВСЬКА"

«Ми не будемо відступати і списувати забудовнику пів мільярда»

Глава правління «Укрінбанку» попередив інвесторів ЖК «Софія Київська» про ризик залишитися без квартир:

 

Житловий комплекс «Софія Київська» (Києво-Святошинський район області) побудований на кредитні кошти «Укрінбанку». Компанія – забудовник взяла кредит під заставу землі та майна ЖК, проте кошти так і не повернула. Голова правління «Укрінбанку» Володимир Клименко заявив, що вони будуть витребовувати заставне майно у забудовника ЖК, тож радять потенційним інвесторам бути обачними, віддаючи гроші боржнику.

 

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на УНН.

Клименко розповів, що бенефіціар будівництва ЖК – колишній нардеп і Голова Комітету ВР з питань будівництва Сергій Скуратовський. Його компанія — забудовник «Укрполіскорм» взяла 200 млн грн в «Укрінбанку» на будівництво ЖК, але так і не повернула їх.

«Ми не збираємося відступати і списувати півмільярда гривень на збитки. ЖК «Софія Київська» побудована за кредитні гроші, за гроші, які видав «Укрінбанк», на жаль, видав, як виявилося, недобросовісному забудовнику — ТОВ «Укрполіскорм». Вже давно не секрет, хто (чия фігура) стоїть за цією непомітною назвою — «Укрполіскорм», хто основний вигодонабувач привласнених активів, кому у дохід пішли гроші, отримані від приватних інвесторів за продаж квартир, що знаходяться в іпотеці у банку — Скуратовський Сергій Іванович — у недавньому минулому народний депутат VIII скликання. Глава комітету ВРУ з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства… Зараз вже не сховатися за депутатським статусом. Та й зміна учасників ТОВ «Укрполіскорм», його по суті фіктивне банкрутство, і навіть зміна забудовника на нову компанію ТОВ «Софія Буд Груп» теж не допоможе», — коментує голова правління банку.

Клименко додав, що девелопер ЖК «Софія Київська» ТОВ «Софія Буд Груп» оформлена на панамську компанію, але фактично знаходиться під управлінням і контролем Скуратовського.

«Нова компанія — це лише видимість, невдала спроба створити враження чистоти і прозорості, а простіше кажучи — це спроба знову обдурити нових інвесторів, відмити/відбілити свій статус — спроба сказати: «це інша компанія обдурила банк і не повернула отриманий кредит; це хтось інший підробив банківські документи і продав 270 іпотечних квартир громадянам, які нічого не підозрювали; це не ми; ми не обманюємо».

Обманюєте. Адже кредитор має права на ці квартири і буде наполягати на поверненні боргів. Обманювали і продовжуєте обманювати. Хоча б тому, що будуєте на землі, яка також була передана в іпотеку під кредит «Укрінбанку», будуєте на землі, право забудови якої теж під іпотекою», — підкреслив голова правління банку.

Клименко попередив потенційних інвесторів ЖК «Софія Київська» про ризик втратити гроші і квадратні метри, вкладаючи у спірне будівництво.

«Я запевняю вас, що кредитор («Укрінбанк» — ред) зробить все, щоб повернути кредитні кошти, повернути за рахунок будь-яких джерел. Ми ні перед чим не зупинимося. Цей процес буде системним, послідовним і невідворотним. Ми хочемо, повинні і зобов’язані застерегти всіх потенційних інвесторів ЖК «Софія Київська» — в основі ваших відносин із забудовником лежать неповернені борги на сотні мільйонів гривень, будинки, квартири у яких, ви інвестуєте, будуються на спірній землі, а керують будівництвом все ті ж люди, діяльність яких стала приводом для порушення десятка кримінальних справ, які зараз розслідуються. Відповідальність за виконання зобов’язань перед кожним з вас буде нести компанія, обтяжена тягарем боргів, у якій навряд чи знайдуться джерела, щоб ці борги повернути», — підсумував він.

Джерело: https://censor.net/ua/n3241143

 

поділитись: