30 травня може бути прийняте рішення, яке поновить роботу низки вітчизняних банків.

Як повідомив народний депутат України, член комітету з питань запобігання і протидії корупції Ігор Луценко, завтра, 30 травня, Верховний суд України може ухвалити прецедентне рішення, яке поновить діяльність низки банків і поверне гроші вкладникам.

Про це повідомляє низка інтернет-видань, серед яких "Украинские Национальные Новости", "Gazeta.ua", та інші.

"30 травня Верховний суд поставить крапку в одній із корупційних історій, котрими так багата епоха Гонтаревої в Національному банку України. Нарешті мають винести рішення, котре дасть змогу банкам, незаконно виведеним з ринку, відновлювати свою діяльність", повідомляє депутат.

"Має бути відповідальність за неправомірні рішення, і кримінальна, і політична. А у нас на рівні Конституції ініціювати відставку глави НБУ може лише президент. Парламент хотів би, але без Порошенка нічого не може зробити з главою НБУ. З цієї причини Валерія Гонтарева відчувала повну безкарність", - зазначив Ігор Луценко.

"Правова вакханалія і в Нацбанку, і у Фонді гарантування процвітає. Водночас органи, відповідальні за покарання корупціонерів, ніби усунулися від усього, що пов'язано з банківською системою", - підкреслює народний депутат.

Як приклад невтручання Ігор Луценко вказує на доступні в інтернеті записи розмов першої заступниці Гонтаревої Катерини Рожкової зі своїми друзями-банкірами, де вони обговорюють ту допомогу, яку Рожкова їм надає.

На думку Ігоря Луценка, Верховний суд взагалі не повинен був погоджуватися розглядати такі справи. Тому що суди попередніх інстанцій вже прийняли абсолютно зрозумілі і законні рішення, які потрібно виконувати.

В цьому питанні з ним абсолютно згоден і відомий юрист, спеціаліст по банківському праву, Олександр Ярецький. На його думку «НБУ варто виконувати рішення судів по банкам, яким винесені постанови про повернення на ринок». Про це пише інтернет-видання "Бизнес".

Окрім цього, достатньо великого резонансу набула заява адвоката, голови ГО "Громадський контроль банків" Арсена Марінушкіна про те, щь Нацбанк намагається утримати ліквідацію банків у судах, використовуючи політичний тиск. Про таке, зокрема, повідомляють "РБК-УКРАЇНА", "NEWSONE", "Деловая столица" та інші.

2 ответов

  1. Елена
    Здравствуйте! Хотелось бы узнать решение ВСУ от 30 мая 2017 года и когда будут возвращены депозиты. Спасибо
  2. Елена
    И сколько мой комментарий может ожидать проверки? И вот еще что удивляет-кроме меня никому не интересно когда можно получать вклады по депозитам?

Залишити коментар