«УкрІнКом» оскаржить перешкоджання підприємницькій діяльності з боку ФГВФО

Київ, 15 лютого 2018 р.

ПАТ «УкрІнКом» буде оскаржувати перешкоджання своїй підприємницькій діяльності з боку Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Відповідну заяву до органів поліції буде направлено уже найближчим часом. Крім того, основний акціонер ПАТ «УкрІнКом» Володимир Клименко позиватиметься до Фонду у суді щодо захисту честі і гідності.

Ці дії в компанії вважають закономірною відповіддю на неадекватні та відверто провокаційні заяви Фонду відносно діяльності ПАТ та особисто В. Клименка. Зокрема, йдеться про відкритий лист ФГВФО, у якому розміщено заклик до фінансових установ не відкривати рахунків та кредитних ліній для ПАТ «УкрІнКом».

Ми вважаємо неприпустимим зневажливе ставлення Фонду та його посадових осіб до законних рішень українських судів (які Фонд сприймає як «правильні» виключно у випадку винесення ухвал на його користь), які називають «ситуативними перемогами». Варто нагадати, що ПАТ «УкрІнКом» та його акціонери змогли довести незаконність рішень Фонду і Нацбанку щодо виведення з ринку ПАТ «Укрінбанк» та його ліквідації у всіх трьох інстанціях (6 рішень). А рішення Верховного суду, яким було скасовано рішення трьох інстанцій винесено з формальних мотивів.

Наразі нами вже виграно суд першої інстанції (по другому колу), а днями має відбутися розгляд апеляції Фонду (саме до цієї дати і приурочені, як і завжди), випади прес-служби проти ПАТ «УкрІнКом» та його акціонера. Аргументи та доводи сторін лишились незмінними, тому ми з упевненістю продовжуємо боротьбу за справедливість.

Справа в тому, що одразу після отримання першого ж рішення Окружного адмінсуду Києва ще в березні 2016р. щодо визнання незаконним виведення банку з ринку, акціонери звернулися до Фонду та НБУ із застереженням – взяти до уваги це рішення і не квапитися із виплатами до вирішення справи в судах (нижче публікуємо копію листа і вхідний номер, що підтверджує отримання адресатом).

Реакції на це не було. Фонд на власний розсуд ухвалив рішення здійснювати виплати попри судову суперечку. Більше того, за нашою інформацією, Фонд здійснив підміну документів і «заднім числом» (нібито до отримання рішення суду, хоча насправді після цього) спрямував у НБУ подання на ліквідацію.

Крім того, після завершення судового розгляду і справи щодо незаконності виведення з ринку, і справи щодо незаконності ліквідації «Укрінбанку», ми двічі пропонували Фонду гарантування підписати Меморандум про взаєморозуміння і визнання цих судових рішень, а також про проведення аудиту і взаємних розрахунків. Проте від Фонду ми також не отримали жодної відповіді. Припускаємо, що однією із причин є виведення посадовими особами Фонду низки цінних активів з банку за час дії тимчасової адміністрації та бажання покласти ці втрати на акціонерів – попри те, що в цей час доступу до активів останні не мали.

Переконані, подальша конфронтація лише шкодить оздоровленню банківської системи та не сприяє пошуку конструктивного виходу із ситуації, що склалась, а це, в свою чергу, негативно впливає на клієнтів не лише нашої установи, але й в цілому фінансового сектора.

Прес-служба ПАТ «УкрІнКом»

 

Комментарів ще немає.

Залишити коментар