Нарешті поставлено крапку у суперечці між ПАТ «УКРІНКОМ» та Фондом гарантування вкладів

11 травня 2017 року, Вищий господарський суд України поставив крапку у суперечці між ПАТ «УКРІНКОМ» (попередня назва ПАТ «УКРІНБАНК») та Фондом гарантування вкладів в рамках позову про захист честі і гідності, а також визнанню інформації у прес-релізах Фонду, опублікованих в липні 2016 року, недостовірною. Рішенням суду, скаргу Фонду відхилено, судові рішення нищих інстанцій, винесені на користь ПАТ «УКРІНКОМ», залишені без змін.

Нагадуємо, що на протязі другої половини липня 2016 року, медіапростір України сколихнула інформація Фонду гарантування вкладів про, нібито, підготовлене захоплення з боку невідомих осіб, активів «Українського іноваційного банку» – найстарішого банку України, в якому з кінця 2015 року, Фондом проводилась процедура ліквідації. У прес-релізах Фонду, на протязі кількох тижнів сповіщалось про, нібито можливе виведення коштів з банку, появі можливостей для крупних позичальників не платити по взятим у банку кредитам, виникненні загрози виведення коштів на сторонні компанії. Також сповіщалось про подачу Фондом заяв до Генпрокуратури про, нібито, виявлені порушення.

На думку керівництва та власників банку, таку інформаційну атаку з боку Фонду пояснити просто: «Укрінбанк», в судовому порядку, оскаржив рішення НБУ і Фонду про ліквідацію та єдиний у судовій практиці України, виграв суперечку з регулятором і намагається відновити роботу під новою назвою: ПАТ «УКРІНКОМ». Загальними зборами акціонерів було прийнято рішення про признання зобов’язань банку перед своїми колишніми клієнтами.

ПАТ «УКРІНКОМ» звернулось до Господарського суду м. Києва з позовом про захист честі і гідності, а також признанні інформації у прес-релізах Фонду, розміщених у липні 2016 року, недостовірною.

27 жовтня 2916 року, Господарський суд м. Києва згодився з правовою позицією ПАТ «УКРІНКОМ»: вся інформація про, нібито виявлені махінації з активами банка, що ліквідується, розміщена у прес-релізах Фонду у липні 2016 року, визнана недостовірною. Крім того, своїм рішенням суд зобов’язав Фонд опублікувати спростування розміщеної раніше інформації щодо діяльності колишнього банку.

8 лютого 2017 року, Київський апеляційний господарський суд відхилив апеляційну скаргу Фонду та залишив рішення суду першої інстанції без змін.

Нажаль, потік брехні з боку Фонду зробив свою чорну справу: багато недобросовісних позичальників влаштували собі «кредитні канікули», мотивуючи це негативною інформацією, розміщеною в прес-релізах на сайті Фонду.

Комментарів ще немає.

Залишити коментар