До уваги клієнтів та контрагентів компанії ПАТ “УКР/ІН/КОМ”!

14.04.2017 суддею Окружного адміністративного суду міста Києва Огурцовим О. П. винесено постанову по справі № 826/11199/16 за позовом Фонду гарантування вкладів фізичних осіб до приватних нотаріусів про визнання їх дій щодо внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських організацій записів про зміну найменування, місцезнаходження, видів діяльності та керівника юридичної особи ПАТ «УКРІНКОМ» протиправними, а також скасування цих реєстраційних дій в ЄДР за судовим рішенням.

Позовні вимоги Фонду ґрунтувалися на тому, що рішення про зміну найменування ПАТ «УКРІНБАНК», керівництва, місцезнаходження та видів діяльності товариства мали прийматися виключно Фондом або уповноваженою особою Фонду на ліквідацію ПАТ «УКРІНБАНК».

Суд не погодився із наведеною вище правовою позицією Фонду.

Постановляючи судове рішення по справі, суд обґрунтовано виходив з того, що з 13.07.2016 ліквідаційна процедура стосовно ПАТ «УКРІНБАНК» була припинена за відповідними рішенням судів адміністративної юрисдикції.

Нагадаємо, що судовими рішеннями по справі № 826/1162/16 визнані протиправними та скасовані постанова Правління НБУ № 934 від 24.12.2015 «Про віднесення ПАТ «УКРІНБАНК» до категорії неплатоспроможних» та рішення виконавчої дирекції ФГВФО № 239 від 24.12.2015 «Про запровадження тимчасової адміністрації у ПАТ «УКРІНБАНК» та делегування повноважень тимчасового адміністратора банку», а судовими рішеннями по справі № 826/5325/16 визнані протиправними та скасовані постанова Правління НБУ від 22.03.2016 № 180 «Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ «УКРІНБАНК» та рішення виконавчої дирекції ФГВФО № 385 від 22.03.2016 «Про початок процедури ліквідації ПАТ «УКРІНБАНК» та делегування повноважень ліквідатора банку».

Окрім того, в своїй постанові суд зазначив, що особа має право звернутися до суду у випадку, якщо оспорювані рішення є такими, що мають безпосередній вплив на його права та обов’язки.

Виходячи з того, що оскаржувані реєстраційні записи стосуються прав та інтересів виключно ПАТ «УКРІНБАНК» та самі по собі не породжують для Фонду настання будь-яких юридичних наслідків та не впливають на його права та обов’язки, права або законні інтереси Фонду оскаржуваними реєстраційними діями не порушені та не підлягають захисту в судовому порядку.    

Підсумовуючи вищевикладене, зазначимо наступне.

Судовим рішенням визнано законність проведеного перейменування ПАТ «УКРІНБАНК», зміни керівництва, місцезнаходження та видів діяльності товариства. Також в процедурі перейменування та перелічених змін у господарській діяльності товариства суд не побачив порушення інтересів та охоронюваних інтересів Фонду гарантування.

Впевнені, що суди вищих інстанцій залишать судове рішення по справі № 826/11199/16 без змін.

6 ответов

 1. Арнольд
  Когда начнётся возврат депозитных вкладов сроки действия которых истёк 2 года назад? Если эти деньги украдены или уплыли в страны с более лучшим климатом то будбте любезны сообщить вашим вкладчикам, чтобы избавить их от надежды получения денег.
 2. В грудні 2015 року оплатив через Укрінбанк за газ 522 гр. До газової контори кошти не дійшли... До цього часу мені гроші не повернули. Може тепер повернуть...
  • Я і багато людей зневірилися в гарантіях банківської системи, бо втратили частину своїх коштів. А для пенсіонера це великі гроші ! Якщо новий(реанімований) банк хоче надалі мати клієнтів, то йому потрібно в короткий термін повернути людям гроші.
 3. раиса
  Я бывший клиент Укр/ин/банка. ФГВФО вернул мне гарантированную сумму вклада 200.0 тыс.грн. Но на платежной карточке у меня осталось менее 3 тыс,грн.,которые мне не вернули. Акцептованную претензию я направляла. Как мне вернуть мои деньги ?
 4. раиса
  Я бывший клиент укринбанка. ФГВФЛ вернул мне гарантированную сумму. На платёжной карточке осталось менее 3 тыс.грн Акцептованную претензию я направляла. Когда мне вернут мои деньги?
 5. раиса
  Жду ответ на мой вопрос от 15/06/2017. Я пенсионерка и нуждаюсь в деньгах,которые мне не вернули. Спасибо.

Залишити коментар