ВІДКРИТИЙ ЛИСТ Головному редактору щотижневика «ZN.UA» («Дзеркало тижня. Україна») пані Мостовій Ю. В.

Шановна Юліє Володимирівно!

Користуючись нагодою, дозвольте висловити вам свою повагу та звернутися із наступним.

У числі «ZN.UA» №47 від 9 грудня 2017 року було опубліковано статтю Юлії Самаєвої «Повернення живих мерців», частина якої, зокрема, стосується і діяльності ПАТ «Укр/Ін/Ком» (раніше ПАТ «Укрінбанк»), кінцевим бенефіціарним власником якого я є. https://dt.ua/finances/povernennya-zhivih-merciv-262808_.html

На жаль, вимушений констатувати, що тези, використані журналістом, цілком збігаються із загальною тональністю інформаційної кампанії, яка на регулярній основі провадиться Фондом гарантування вкладів щодо ПАТ «Укр/Ін/Ком» та мене особисто напередодні важливих судових засідань.

Судячи із матеріалу, а також зважаючи на те, що журналіст не зверталась за коментарями чи поясненнями до ПАТ «Укр/Ін/Ком», оцінки та судження, висловлені в статті, ґрунтуються виключно на прес-релізах Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Зокрема, у частині оцінок уже ухвалених чи майбутніх рішень суду.

З огляду на це, маю намір скористатися своїм правом на озвучення позиції ПАТ «Укр/Ін/Ком» на означені у статті твердження і звертаюсь до вас із проханням у передбачений законом спосіб надати можливість у співмірному обсязі відповісти на них.

Передусім, сам факт звернення акціонерів ПАТ «Укр/Ін/Ком» до суду щодо захисту порушених, на їх думку, прав – є законним правом, гарантованим Конституцією, а тому не надзвичайна історія «банку-зомбі», як її намагаються подати у ЗМІ Національний банк та Фонд гарантування. Незаконність виведення банку з ринку та ліквідації було доведено у судах трьох інстанцій.

Повністю не відповідають дійсності необґрунтовані, безпідставні та надумані твердження про те, що «пов'язані з банком особи робили все, аби вивести активи, що залишилися в ньому». ПАТ «Укр/Ін/Ком» та його адміністрація протягом останніх двох років, що минули з моменту незаконного виведення «Укрінбанку» із ринку не переставали виконувати своїх зобов’язань перед клієнтами – як позичальниками, так і вкладниками. Зокрема, проводиться активна претензійна робота щодо проблемних позичальників, завдяки чому повернуто активів банку на суму понад 130 млн грн. Відтак немає жодних підстав вважати, що ПАТ «Укр/Ін/Ком» чи будь-хто із афілійованих осіб виводить активи ПАТ «Укрінбанк».

Також не відповідають дійсності і твердження про нібито причетність мене, як бенефіціарного власника, до «схеми» судового «банкрутства» ПАТ «Укр/Ін/Ком» через компанію «Афінаж» у Господарському суді Луганської області. Цю «залежність» свого часу також вивели у Фонді гарантування вкладів, і журналіст, не ознайомившись із усіма версіями (принаймні, цього не видно у тексті), просто виклала цей варіант «історії», надаючи їй завідомо негативної конотації. Адже саме така подача інформації вигідна сьогодні Фонду, який нібито «по суті вже втратив можливість задоволення вимог кредиторів банку».

Насправді, вимоги кредиторів банку задовольняє сьогодні не Фонд, а ПАТ «Укр/Ін/Ком». Натомість під час роботи Фонду із банку збуло виведено активів на близько 30 млн грн. За цими фактами нами вже складено заяви про злочин, а правоохоронними органами – відкрито кримінальні провадження.

Одразу після приходу Фонду в банк позичальникам було запропоновано закриття кредитів за 30% від їхньої реальної вартості – це до питання про турботу Фонду про збереження активів банку. 26 компаній-позичальників із загальним обсягом активів на 800 млн грн. на фоні цієї обіцянки пішли у процедуру банкрутства, в тому числі штучного. Більше того, сьогодні у судових процесах ПАТ «Укр/Ін/Ком» із позичальниками Фонд виступає на боці позичальників (!), підтримуючи їх вимоги не платити за кредитними зобов’язаннями. 

Автор заздалегідь вирішує, що рішення суду щодо ПАТ «Укр/Ін/Ком», яке буде винесено у справі про банкрутство, «буде неправомірним і суперечитиме законодавству, тому що ліквідація банків може відбуватися виключно в рамках процедур, передбачених Законом "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", а не за загальною процедурою банкрутства юридичних осіб у судовому порядку». На підставі чого автор робить такі висновки – невідомо.

При цьому проявляючи подвійні стандарти у ставленні до судових рішень і визнаючи справедливим досить неоднозначне рішення Верховного суду, який з формальних причин (а не по суті!) відмовив у задоволенні позову ПАТ «Укр/Ін/Ком» проти НБУ та Фонду щодо запровадження у банку тимчасової адміністрації. Хоча справу у Вищому адмінсуді ми виграли.

Перефразуючи пані Самаєву, «але ж юридична казуїстика Верховного суду нікого не цікавить». 

По-третє, не мають під собою підґрунтя твердження, що «держава втратить 1,7 млрд грн [а не 2 млрд. грн., як вказує автор, 300 млн грн – суттєва різниця], уже виплачених Фондом гарантування нечисленним вкладникам банку, а Фонд втратить можливість продати активи цього ж банку й відшкодувати хоча б частину цих двох мільярдів».

ПАТ «Укр/Ін/Ком» неодноразово наголошувало, що виплата Фондом коштів за депозитами вкладників «Укрінбанку» стало наслідком незаконних рішень НБУ та ФГВ, а відтак відповідальність за них мають нести відповідні посадові особи цих органів. Ми тричі виходили до Фонду із пропозицією діалогу щодо цих виплат для врегулювання ситуації, що склалась. Однак жодного разу відповіді не отримали.

Що стосується вкладників та інших кредиторів, втрати яких не підлягають компенсації через Фонд гарантування, ПАТ «Укр/Ін/Ком» має намір погасити борги перед ними завдяки відновленню повноцінної роботи фінансової установи та реалізації непрофільних активів на балансі компанії, яких з надлишком вистачить для виконання наших зобов’язань.

Прошу вважати викладені тези офіційною позицією ПАТ «Укр/Ін/Ком» у відповідь на матеріал Юлії Самаєвої та опублікувати їх в якості реалізації права на відповідь у відповідності до норм чинного законодавства на шпальтах видання «ZN.UA».

З глибокою повагою,

Володимир Клименко,

кінцевий бенефіціарний власник ПАТ «Укр/Ін/Ком»

Комментарів ще немає.

Залишити коментар